HİZMETLERİMİZ

TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI

Tehlikeli madde güvenlik danışmanı kimdir?

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı İfa edeceği görev ve nitelikleri ADR/RID’ ın 1.8.3 üncü kısmında belirtilen ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından tehlikeli madde güvenlik danışmanı sertifikası ile yetkilendirilen, ayrıca ADR/RID’ da tanımlanan tarafların (alıcı, boşaltan, gönderen, dolduran, paketleyen, taşıyan, vb) sürece özgü güvenlik ve yasal yükümlülüklerini karşılama amacı ile danışmanlık faaliyetlerini yürüten kişiyi ifade etmektedir.

Hangi işyerleri tehlikeli madde güvenlik danişmani bulundurmak zorundadir?

22 Mayıs 2014 tarihli “Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Tebliği” uyarınca bir takvim yılı içerisinde net 50(elli) ton üstü miktarlarda tehlikeli maddeyi gönderen, paketleyen, yükleyen, dolduran, boşaltan ve 50(elli) ton ve üzeri taşıma kapasitesi bulunan taşımacılar, bünyelerinde en az bir adet Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurmak ya da bu hizmeti veren firmalardan danışmanlık hizmeti almak zorundadırlar.

Ayrıca, 50 (elli) ton ve üzeri işlem yapmasa da aşağıdaki belirtilen konularda faaliyet gösteren firmalarında bu hizmeti alma yükümlülüğü bulunmaktadır.

Miktarına bakılmaksızın ADR/RID Bölüm 1.1.3.6.3'te yer alan tablodaki taşıma kategorisi sıfır olan tehlikeli maddeler iştigal eden, taşıma sürecinde bulunan, gönderen, paketleyen, yükleyen ve dolduran olarak faaliyette bulunan işletmelerin bu hizmeti almak zorundadır.

Firmamız T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluş olup deneyimli kadromuz ile ADR, IMDG ve RID kapsamında Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Teklif almak için iletişim sayfamızdan form doldurabilirsiniz.

ÜLKER ANADOLU ULUSLARARASI DANIŞMANLIK
asıl faaliyet alanı ADR, IMDG VE RID ve diğer taşıma modları ile ulusal-uluslararası mevzuatlara göre Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık hizmeti sunmaktır.

İLETİŞİM

Atakent Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Dumankaya Miks Sitesi No:48 B2 Blok D98 Küçükçekmece / İstanbul TELEFON: +90 212 803 42 02 E-POSTA: postmaster@anadolutmgd.com
TEKLİF AL